Jaunųjų lyderių klubas

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Naujausi

 tg2013.png
Naujienos
Patvirtintas projektas
Together We Can!
iniciatyvine grupe

 

Kaip pažaboti netoleranciją? Į šį klausimą Europos jaunimas atsakymo ieškos Rokiškyje, projekte „Together we can“.

 

Aš tolerantiškas, bet homoseksualų nekenčiu. Aš toleruoju juodaodžius, bet šalia jo autobuse nenorėčiau sėdėti. Aš toleruoju čigonus, bet nenorėčiau, kad jie gyventų mano kaimynystėje. Tokias mintis galima išgirsti kone kaskart, kai paklausi žmonių apie toleranciją. Ką jau kalbėti apie tuos, kurie homoseksualus vadina iškrypėliais ir lygina juos su pedofilais, kitą religiją išpažįstančius vadina sektantais, o kitaip besirengiančius – nenormaliais.

Turime pagaliau suprasti, kad tolerancija – svarbus dalykas. Bet ar visi suprantame, kas ta tolerancija, kur yra jos ribos? Ar susimąstome, kada mes galime save vadinti tolerantiškais, o kada – ne?

Būtent į šiuos klausimus atsakymo ir ieškosime projekte „Together we can“. Šis yra pirmasis Rokiškyje finansuojamas projektas iš naujai Europos Sąjungos patvirtintos „Erasmus +“ programos. Dalyviai suvažiuos iš Lietuvos, Latvijos, Italijos ir Portugalijos.

Vienas pagrindinių projekto tikslų – parodyti, kad tolerancija nėr duotybė, o vertybė, kurios būtina siekti. Būtina griauti stereotipus, jais nepasikliauti ir jų kaip etikečių kitokiems neklijuoti.


 

Kiekviena projekte dalyvaujanti šalis parengs po kūrybinę užduotį, kurioje atskleis savo požiūrį į tolerancijos problemas. Bus rengiami reportažai apie gyventojų požiūrį į kitataučius.

Nacionalinių vakarų metu kiekviena šalis pristatys savo šalies kultūrą papročius ir egzistuojančius visuomenių stereotipus.

Rokiškio gyventojai taip pat nebus užmiršti. Jie kartu su Italais, Portugalais, Latviais ir Lietuviais galės sudalyvauti krepšinio ir futbolo turnyruose.

 

Nuotraukoje projekto iniciatyvinė grupė: Daiva Jasiūnaitė, Nėja Kazlauskaitė, Gabija Kalpokaitė, Paulius Daščioras.

 
< Ankstesnis   Kitas >

Draugai


erasmus.jpgTavo centas gali!' mce_tsrc=

Wrapper


Gyvai

Meilė yra tai, kas leis tau gyventi po to, kai mirsi. (Morrie Schwart)
---
Rokiškio jaunimo organizacijų sąjunga "Apvalus stalas" yra Lietuvos jaunimo organizacijų tarybos (LiJOT) narė.
---
2012 m. gegužės 29 d. RJOS "Apvalus stalas" įgyjo EST priimančios, siunčiančios ir koordinuojančios organizacijos statusą.
---

Nauja skiltis "KELIAUK IR TOBULĖK"

---

Išsakyk savo nuomonę

---

Skirk 2%

Apklausa

Koks Jūsų amžius?
 

Akimirka

Prisijunk!