Jaunųjų lyderių klubas

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Naujienos arrow Projektai arrow "Move it. Empowerment through outdoor education"
"Move it. Empowerment through outdoor education"
logo_mov.png
 
Apie projektą 
2011- 2013 m. Rokiškio jaunimo organizacijų sąjunga „Apvalus stalas“ drauge su keturiais partneriais iš Prancūzijos, Čekijos, Vengrijos ir idėjos iniciatoriais „Naturfreundejugend Thüringen“ iš Vokietijos įgyvendino projektą "Move it. Empowerment through outdoor education". Projekto pagrindiniai tikslai - mažinti socialinę atskirti bei smurtą tarp jaunų žmonių. Visų šių dvejų metų laikotarpiu buvo siekiama, kad į projektą įsitraukę kiekvienos šalies jaunuoliai per komandinius mokymus lavintų bendravimo įgūdžius, ugdytų tolerantiškumo jausmą bei išmoktų  savo gyvenime pasiekti tai, ko jie labiausiai trokšta. Patys išbandydami naujus ir dar nepatirtus dalykus, dalyviai  tobulino įgūdžius, padėsiančius siekti užsibrėžtų tikslų. Įsitraukę į projektą Rokiškio jaunuoliai turėjo galimybę sužinoti gyvenimo planavimo receptų ir išmokti mokytis. Bendraudami jie galėjo įveikti viešojo kalbėjimo baimę, pagilinti žinias apie lyderystę, verslumą, išmokti suprasti save ir kitus, spręsti konfliktus ir pajusti komandinę dvasią.
 
Šį projektą finansavo tarptautinė programa „Daphne III“. Jis susideda iš trijų etapų. Pirmojo etapo metu  RJOS „Apvalus stalas“ atstovai  dalyvavo dviejuose projekto planavimo susitikimuose Vokietijoje ir Čekijoje. Antrasis etapas vyko kovo - rugsėjo mėnesiais. Šiuo laikotarpiu visos partnerių organizacijos vykdė net šešis mokymų kursus rajono jaunuoliams. Taip pat organizacijų atstovai vykdė "Jobshadowing" - kitų organizacijų darbo, projekto veiklų stebėjimo vizitus. Mūsų organizacijos atstovė M. Bagdonaitė keliavo stebėti partnerių darbo į Prancūziją, o L. Audickas -  į Vokietiją. Rugsėjo mėnesį Rokiškį aplankė ir organizuojamus mokymus stebėjo vengrė Maria bei Radekas iš Čekijos. Šiame pagrindiniame veiklų įgyvendinimo etape, siekiant užtikrinti projekto kokybę, buvo organizuojams vidurio veiklų įsivertinimas Vokietijoje. Trečiasis etapas - tai projekto įvertinimo ir įgytos patirties pasidalinimo etapas. Lapkričio mėnesį Prancūzijoje vykusio susitikimo metu visi projekto organizatoriai aptarė projekto rezultatus. Iš tiesų, visi organizatoriai šį projektą įvertino kaip labai didelę naudą davusi projektą, tiek į projektą įsitraukusiems Europos jaunuoliams, tiek su jaunimu dirbantiems lyderiams. Visa sukaupta neformalaus ugdymo metodinė patirtis įgyvendinat projektą perteikta metodiniame rinkinyje "Move it". Knyga išleista anglų, lietuvių, vokiečių, čekų, prancūzų bei vengrų kalbomis.  
 

Apie mokymų ciklą "Move it " Lietuvoje

Kovo – rugsėjo mėnesiais vyko RJOS "Apvalaus stalo" organizuojamas mokymų ciklas „Move it". Šiuose mokymuose dalyvavo būrys iniciatyvių jaunuolių, trokštančių įgauti naujos patirties ir prasmingai praleisti laiką.

Pirmieji mokymai vyko kovo 2-4 dienomis. Jie buvo skirti asmeniniam tobulėjimui. Mokymus pradėjome susipažinimo ir komandos formavimo užduotimis. Taip pat šių mokymu metu įsivertinome turimas kompetencijas, išsikėlėme savo vertybes, gilinomės į savęs ir kitų pažinimą, diskutavome apie tai, kas mums suteikia laimę bei svarstėme kokias kompetencijas būtina turėti jaunam žmogui.

Balandžio 4–6 dienomis vyko antrieji tarptautinio projekto „Move it“ mokymai. Šį kartą mokymų temos buvo „Viešasis kalbėjimas“ ir „Konfliktų sprendimas“. Per šiuos mokymus darėme keletą komandos formavimo užduočių, vykdėme praktinę viešojo kalbėjimo užduotį ir bandėme suvaidinti konfliktus bei rasti geriausius jų sprendimo būdus.

Trečiųjų mokymų metu, birželio 13-14 dienomis, pagrindinės temos buvo verslumas ir karjeros planavimas. Atlikome praktinę verslumo užduotį, kurios metu turėjome savarankiškai užsidirbti pinigų. Mokymu metu diskutavome, ko reikia imtis norint sukurti savo verslą, ieškojome kūrybiškų būdų, kaip užsidirbti jaunam žmogui ir kalbėjome apie dabartinę nedarbo situaciją, jauno žmogaus poreikius.

Ketvirtieji ir penktieji mokymai buvo jungtiniai. Jie vyko rugpjūčio 20-25, Daugirdiškėse. Šių mokymų pagrindinės temos - emocinis intelektas bei savęs pažinimas. Šių mokymų metu atlikome daug praktinių užduočių, ėjome į patyriminį žygį, daug diskutavome ir ruošėme ugdomąsias veiklas savo bendraamžiams, kurios vyko paskutiniuose mokymuose.

Rugsėjo 7-9 dienomis vyko paskutinieji „Move it“ ciklo mokymai. Jų metu turėjome surengti mokymus Rokiškio jaunimui. Taip pat nagrinėjome jaunimo politiką Lietuvoje - kaip jaunas žmogus gali joje dalyvauti bei kartu kopti savo karjeros laiptais. Paskutiniąją dieną aptarėme ką išmokome visų mokymų metu, buvo įteikti sertifikatai, po kurių, deja, teko atsisveikinti.

Projektas atnešė nepaprastai daug naudos „Move it“ mokymų ciklo dalyviams: jie susipažino su naujais žmonėmis, tapo drąsesni, išmoko aiškiai dėlioti mintis, labiau įsigilino į save ir kitus, patobulino bendravimo, darbo komandoje, konfliktų valdymo ir daugybę kitų kompetencijų. Štai keletas atsiliepimų iš mokymuose dalyvavusių jaunuolių:

"Tai vienas iš geriausių dalykų, atsitikusių mano gyvenime. Pažinau save, įgijau daug naujų kompetencijų ir patobulinau senąsias, smagiai praleidau laiką su nuostabia kompanija. Labai ačiū „Move it“ komandai ir mūsų mokymų vadovui - Nerijui!"

Monika

"Move it“ mokymų ciklas - tai nepakartojama patirtis. Apima nuostabus jausmas, kai matai, kaip keitiesi ne tik tu pats, bet ir visa komanda auga drauge. Šie mokymai man padėjo geriau suprasti savo tikslus. Jų metu išmokau stebėti viską, kas mane supa. Regis, žvelgiu tomis pačiomis akimis, bet matau ir suprantu kur kas daugiau."

Lukas

"Į projektą "Move it" anketą užpildžiau ilgai negalvodama: mokymų temos, metodai iš karto „užkabino“. Tačiau tikrai nesitikėjau, kad šie mokymai taip pakeis mano gyvenimą. Mokymų metu įgavau daug patirties, pažinau save, patobulinau daugybę jau turimų kompetencijų ir įgijau naujų bei turėjau nuostabų laiką su nuostabiais žmonėmis ir patyriau daugybę gerų emocijų."

Neringa

"Mokymai buvo tikrai nuostabūs emocionaliai ir ne tik. Išgirdau ir išmokau daug naujų dalyku apie verslumą, komunikaciją, vertybes, emocinį intelektą. Apskritai, jei nebūčiau atėjusi į šių mokymų atranką, tikriausiai dar dabar stovėčiau vietoje(netobulėčiau), todėl AČIŪ Jums!"

Jurgita

"Šis projektas pateisino mano lūkesčius: įdomiai, turiningai praleidau laiką, atradau bendraminčių, labiau pažinau save ir kitus, supratau, kur dar galima augti ir tobulėti. Manau, kad žinios, patirtis, įgytos projekte, padės gyvenime kryptingai judėti pirmyn."

Agnė

 
< Ankstesnis   Kitas >

Draugai


erasmus.jpgTavo centas gali!' mce_tsrc=

Wrapper


Gyvai

Visada atleisk savo priešams; tai labiausiai juos erzina. (Oscar Wilde)
---
Rokiškio jaunimo organizacijų sąjunga "Apvalus stalas" yra Lietuvos jaunimo organizacijų tarybos (LiJOT) narė.
---
2012 m. gegužės 29 d. RJOS "Apvalus stalas" įgyjo EST priimančios, siunčiančios ir koordinuojančios organizacijos statusą.
---

Nauja skiltis "KELIAUK IR TOBULĖK"

---

Išsakyk savo nuomonę

---

Skirk 2%

Akimirka

Prisijunk!