Jaunųjų lyderių klubas

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Naujienos arrow Projektai arrow Projektas "Tavo laikas kūrybiškai lyderystei!"
Projektas "Tavo laikas kūrybiškai lyderystei!"
429316_10151151197745275_1483272278_n.jpg
 
Sako, jei nori, kad kas nors būtų padaryta gerai - daryk tai pats, dar sako, kad vienas lauke – ne karys. Dalintis patirtimi ir mokytis apie vadovavimo strategijas bei mastymo būdus  kaimo turizmo sodyboje „Prie dirdų“ buvo susirinkę 24 jaunimo organizacijų atstovai iš 13 pasaulio šalių. Šį kart projektas „Tavo laikas kūrybiškai lyderystei“ sulaukė dalyvių ne tik, kaip įprasta, iš Europos (projektas yra remiamas Europos Sąjungos programos „Veiklus jauminas“). Globalizacija neleidžia užsidaryti savo kieme, mieste, šalyje ir net regione, taigi projekto partnerę, jaunimo organizaciją Danijoje, atstovavo jaunuolis iš Indijos.  

Mokymai kūrybiškos lyderystės tema Rokiškyje organizuojami jau antrą kartą. Ši tema yra labai opi jaunimo organizacijoms, kurios susiduria su iniciatyvumo stoka kylančia dėl tinkamų lyderių trūkumo. Mokymų dalyviai pačią pirmąją mokymų dieną susigrūmė diskusijų sesijoje apie lyderystę. Paaiškėjo, kad intuityviai lyderiu laikomas tas, kuris žino ką ir kaip reikia daryti, priima sprendimus, skirsto užduotis ir prižiūri tų užduočių vykdymą, todėl yra atsakingas už rezultatus. Dažnai tokiam lyderiui krauna kol veža o paskui vežimas atsveria arklį ir tada jau niekas nieko ir niekur nebeveža. Tikro lyderio tikslas yra ugdyti lyderius, o tam tikrų problemų sprendimai yra to ugdymo proceso pasekmė. Jaunimo organizacijų misija ir yra ugdyti būtent tokius lyderius, kurie nebijo iššūkių, bando, klysta bei mokosi iš klaidų ir tuo pačiu motyvuoja bei skatina kitus prisiimti atsakomybę ir taip gauti vis daugiau erdvės iniciatyvai bei idėjų įgyvendinimui. Mokymų metu paaiškėjo, kad viena esminių gero lyderio savybių yra sugebėjimas efektyviai deleguoti darbus, tačiau delegavimas kartu yra ir viena sudėtingiausių užduočių, kadangi kiekviename gyvena didesnis ar mažesnis pedantas, kuriam svetima tvarka vis atrodo ne visai tvarkinga.

Sprendžiant užduotis ir žaidžiant dėmesio žaidimus paaiškėjo, kad kūrybiškai mąstyti yra ne ką lengvesnė užduotis. Mūsų protas labai lengvai pasiduoda silpnybei problemą spręsti pažįstamais ir įprastais būdais, pasitelkiant matematiką, logiką ir taip nepastebi elementaraus sprendimo nepažįstančiam logikos ar matematikos. Taigi mokymų dalyviai mokėsi kūrybiško mastymo metodų, ieškant būdų, kaip dviems žmonėms pasidalinti vieną apelsiną, paaiškėjo, kad kūrybiški pasiūlymai prasideda tik ties 10 sąrašo numeriu. Teisingai žmonės sako, sakydami devynis kartus pamatuok, dešimtą pjauk, niekada nesivadovaukite pirmaisiais dešimt į galvą atėjusių problemos sprendimo būdais, nes juos jau išbandė kiti.

 
< Ankstesnis   Kitas >

Draugai


erasmus.jpgTavo centas gali!' mce_tsrc=

Wrapper


Gyvai

Didžiausia gydančioji galia slypi draugystėje ir meilėje. (Hubert Humprey)
---
Rokiškio jaunimo organizacijų sąjunga "Apvalus stalas" yra Lietuvos jaunimo organizacijų tarybos (LiJOT) narė.
---
2012 m. gegužės 29 d. RJOS "Apvalus stalas" įgyjo EST priimančios, siunčiančios ir koordinuojančios organizacijos statusą.
---

Nauja skiltis "KELIAUK IR TOBULĖK"

---

Išsakyk savo nuomonę

---

Skirk 2%

Akimirka

Prisijunk!