Jaunųjų lyderių klubas

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Naujausi

 tg2013.png
Naujienos
Partnerystės užmezgimo seminaras “Share our similarities, Celebrate our differences”

 estija2012.jpg


Balandžio 22-28 dienomis Lukas Audickas ir Domas Kirstukas atstovavo RJOS „Apvalus stalas“ ir Jaunųjų Lyderių Klubą partnerystės užmezgimo seminare “Share our similarities, Celebrate our differences”, Estijoje. Per septinias dienas praleistas tarp kultūrinėje aplinkoje jie turėjo progą susipažinti su Baltijos ir Šiaurės šalių (Lietuvos, Latvijos, Estijos, Danijos, Švedijos ir Suomijos)  atstovais. Pasidalinti savo patirtimi jaunimo veikloje ir mokytis iš kitų. Drauge kūrė naujų projektų idėjas, aptarė jų finansavimo galimybes. Diskutavo apie etninių mažumų situaciją skirtingose šalyse. Pagerino savo žinias apie media ir internetinės žiniasklaidos galimybes naudojant socialinius ir kitus tinklapius. Susipažino su Šiaurės ir Baltijos šalių projektus remenčia Šiaurės Vaikų ir Jaunimo Komiteto  programa – NORDBUK.

 

Prieš važiuojant į seminarą Estijoje („Share Our Similarities, Celebrate Our Differences”) tikėjausi kad gerai praleisiu laiką. Laikas buvo tikrai praleistas puikiai! Susipažinau su labai draugiškais dalyviais iš įvairių šalių (Lietuvos, Latvijos, Estijos, Danijos, Suomijos, Švedijos). Dalyviai buvo įvairaus amžiaus nuo 17 iki 45 metų, tuo pačiu ir skirtingos patirties. Vyresnieji noriai dalinosi savo patirtimi ir naudingais patarimais, kuriuos jaunesnieji dalyviai įdėmiai klausė, nepalikdami nei garselio nuaidėti veltui. Aš šioje hierarchijoje užėmiau mažiau patirties turinčio, klausančiojo vaidmenį. Išgirdau ir išmokau tikrai daug, ko iš šio projekto prieš važiuojant tikrai nesitikėjau.

Seminaro tikslas buvo suburti aktyvius, įvairios patirties žmones kartu, supažindinti juos ir seminaro užduočių pagalba leisti jiems dalintis patirtimi, idėjomis, bei motyvacija ateities darbams. Kitas svarbus dalykas dėl ko seminaras buvo organizuotas – tai kultūriniai mainai.

Seminaras prasidėjo palengva, jo organizatoriai paprastais žaidimais ir lengvomis užduotimis skatino dalyvius mąstyti ir bendrauti tarpusavyje. Užduotys kiekvieną dieną pamažu rimtėjo, dalyviai tapo artimesni vienas kitam, rodė daugiau pasitikėjimo vienas kitu ir norą bendrauti, bei atsiskleisti. Taip nepastebimai, atskirose grupelėse gimė idėjos naujiems projektams, kuriuos dalyviams dabar bus daug lengviau įvykdyti, nes seminaro metu buvo aptarta sėkminga projektų vykdymo metodika. Pirmiausia buvo aptartos mažumų problemos, stereotipai kurie nėra teisingi, ekologinės problemos ir metodai kaip būtų galima su tuo kovoti ar skatinti teisingą mąstymą ir šalinti klaidingą nusistatymą. Akivaizdu kad projektui, kuriuo bus siekiama išspręsti tokias problemas, tikrai padidės galimybės gauti paramą. Taip pat buvo aptartas projekto sudėties principas, bei jo suskaidymas į etapus kurie būtini sėkmingam projekto gyvavimui. Įgytos žinios buvo lygiagrečiai taikomos vystomoms idėjoms - užduotims, tokių būdų atskirose grupelėse buvo aptarti net konkretūs atvejai. Su seminaro organizatorių pagalbą, patyrusių dalyvių patarimais bei jaunųjų entuziazmu gimė naujos idėjos, kurios, tikėkimės, išvys dienos šviesą greitu metu. 

Seminaro metu skirtingų šalių atstovai pristatė savo šalis. Buvo ragaujami tradiciniai patiekalai, geriami tradiciniai gėrimai, klausoma tradicinė muzika, bei šokami liaudies šokiai. Buvo mokomi pagrindiniai kiekvienos kalbos žodžiai. Dalyviai pristatė savo organizacijas ir apsikeitė kontaktine informaciją.

Seminaro dalyviai gyveno jaukiame miestelyje Parnu, kuriame gyvena apie 45 tūkstančius gyventojų. Vasaros metu šis skaičius gerokai  išauga, dėl turistų antplūdžio, nes Parnu - tai kurortinis miestelis prie jūros. Seminaro dalyviams teko vila pavadinimu „Soprus“, kas iš estų kalbos išvertus reiškia „draugas“. Turbūt dėl to ten taip gerai visi sugyvenome. Pati vila stovėjo vos už 3 min kelio pėstute nuo Baltijos jūros, tad pertraukėlių metu buvo galima iki jos nubėgti ir pasivaikščioti. Deja orai nelepino taip kaip likusius Lietuvoje ir maudytis jūroje buvo per šalta.  Maudėsi dalyviai baseine ir kaitinosi įvairiose pirtyse į kurias vieną dieną nuvedė organizatoriai. Buvo ir kitų atrakcijų - patį miestelį ir jo lankytinas vietas dalyviai pažino dalyvaudami orientaciniame žaidime, kurio metu reikėjo surasti tas vietas, nusifotografuoti prie jų ir atsakyti į pateiktus klausimus. Seminaro dalyviai aplankė kitą tame pačiame miestelyje vykusį tarptautinį projektą ir susipažino su jo dalyviais. Mūsiškiai dovanų jiems nuvežė himną „Nordic light“, kurį sukūrė seminaro metu. Kaip matote, Estijoje ne vien tik dirbti teko, bet ir linksmybių buvo.

Nepaisant įgytų naudingų žinių, patirtų linksmybių, bei įgytų naujų draugų, seminaro metu atsakiau sau į keletą asmeninių ir ne tik klausimų, bet tuo pačiu atsirado dar daugiau naujų klausimų. Tai reiškia tik gera – patobulėjau ir vis dar turiu kur tobulėti, tik dabar jau esu aukštesniame lygyje. Siūlau ir jums nepabijoti ir dalyvauti jaunimo veikloje.

Domas Kirstukas

 
< Ankstesnis   Kitas >

Draugai


erasmus.jpgTavo centas gali!' mce_tsrc=

Wrapper


Gyvai

Imant - prisipildo rieškučios, duodant - širdis. (Margaret Semann)
---
Rokiškio jaunimo organizacijų sąjunga "Apvalus stalas" yra Lietuvos jaunimo organizacijų tarybos (LiJOT) narė.
---
2012 m. gegužės 29 d. RJOS "Apvalus stalas" įgyjo EST priimančios, siunčiančios ir koordinuojančios organizacijos statusą.
---

Nauja skiltis "KELIAUK IR TOBULĖK"

---

Išsakyk savo nuomonę

---

Skirk 2%

Apklausa

Koks Jūsų amžius?
 

Akimirka

Prisijunk!