Jaunųjų lyderių klubas

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Naujienos arrow Rekomenduojame arrow Lyderiu gali tapti kiekvienas
Lyderiu gali tapti kiekvienas
Kodėl slopiname lyderį savyje? Ar kiekvienas iš mūsų gali tapti lyderiu? Kokias savybes kartais, patys to nežinodami, slepiame savyje?

Lyderiu tapti reikia didelio noro

Tapti lyderiu gali tas, kuris pats to labai nori ir tiki, jog gali juo būti. Tuomet tokiam žmogui galima padėti išsiugdyti lyderio savybes. Lyderiais taip pat tampa tie žmonės, kurie turi aiškų tikslą ir misiją. Lyderis visuomet renkasi mažiau pramintą takelį, o eilinis žmogus dažniausiai eina kitu pramintu taku.

Lyderiu gali tapti kiekvienas

Lyderiais tampa drąsūs žmones, tačiau šią savybę gali išsiugdyti kiekvienas. Kai žmogus išsiugdo tam tikras savybes, jis nustoja bijoti imtis atsakomybės. Mes visi turime užslėptų galių, apie kurias net nenutuokiame, jos pasireiškia tuomet, kai žmogų užgriūva atsakomybė, tuomet susidarius tam tikrai situacijai, jie pasireiškia kaip lyderiai, nors iki tol negalvojo, jog galėtų tai padaryti. Motina, pamačiusi labai pavojingoje situacijoje savo vaiką, ryžtasi žygdarbiui, nors ankščiau bijojo paniškai vandens, kraujo ir pan. Tokiems žmonėms paprastai trūksta ir drąsos, ir iniciatyvos, nes ankščiau niekada nėra to darę, todėl nežino, ką patys gali. Kai situacija tampa neišvengiama jie pabando ir tokia veikla ima patikti, tuomet, iki šiol abejoję savo jėgomis, tokie žmonės pradeda pasitikėti savimi ir imasi tolesnės veiklos, tačiau taip būna ne visada. Dauguma žmonių paragavę lyderio vaidmens juo išlieka visą likusį gyvenimą, tačiau kiti sugrįžta į ramų ir saugų gyvenimą kaip ir ankščiau.

Ugdykime drąsą

Tam, kad mūsų užslėptos galios atsiskleistų ne tik kritinėse situacijose, o jomis galėtume pasinaudoti siekdami įgyvendinti savo planus pirmiausia reikia išsiugdyti drąsą. Visiems, kurie nori tapti lyderiais aš sakau: “Jūs turite pradėti daryti tai, ko bijote“. Kaip? Mokykitės praplėsti savo komforto zoną, nes būdami joje mes jaučiamės labai gerai, o padaryti kažką labai ekstra ordinaraus ir mums nebūdingo trukdo baimės. Norite tą baimę nugalėti– turite dirbti su savimi. Baimė tai mūsų pačių išpūstas oro burbulas. Kuo daugiau apie ją galvojame, tuo ji labiau didėja, pučiasi tarsi balionas, o kaip prisiimama atsakomybė, tas balionas ima ir susprogsta.

Išmokę nugalėti baimę žmonės dar netampa lyderiais…

Lyderiu pirmiausia tampa toks žmogus, kuris gali nugalėti savo silpnybes ir valdyti save. Kai žmogus jau pažįsta save ir moka valdyti, tik tada jis gali gerai vadovauti kitiems. Tas, kuris nesusitvarko su savimi, vienaip ar kitaip užklius ir pradėjęs valdyti kitus. Todėl pirmiausia turi sužinoti, jog turi šių galių, paskui gebėti jomis pasinaudoti ir tikėti:“Aš tai galiu padaryti!“

Lyderystėje svarbus bendravimas

Lyderis turi turėti charizmatinių savybių. Svarbu gerai mokėti bendrauti ir mokėti išklausyti kitus. Kodėl mums būna sunku bendrauti? Vėl gi baimė. Mes bijome, jog nebūsime priimti tokie, kokie esame. Norime išmokti bendrauti – turime bendrauti, todėl siūlau per dieną susitikti, nors su penkiais nepažįstamais žmonėmis ir su jais apie ką nors pasikalbėti. Kai žmogus dirba vienas, jis nėra tikrasis lyderis, nes nemoka ar nenori pateikti kitiems galutinio tikslo vizijos, kuria patikėtų kiti. Jis negali įkvėpti, o įkvėpti gali tik tuomet, kai pats esi užsidegęs ta vizija ir sugebi ja papasakoti kitiems. Teisingai motyvuoti kitus žmones ne vien tik pinigais, bet ir kitais būdais, kaip savęs tobulinimas, nauji ryšiai, nauja patirtis, naujos galimybės ir kt.

Lyderiai – labai skirtingi

Vieni lyderiai eina visų priekyje tarsi ledlaužiai, kiti – komandiniai žmonės, jie mėgsta veikti savo kolektyvo viduje, o tretieji – įkvėpimo bei išminties šaltiniai su aukštesne misija. Pastarieji turi didelę ižvalgą, gilias žinias ir labai stiprų autoritetą. Jie veda į priekį savo pasekejus remdamiesi tvirtu tikėjimu ir stipria vizija. Tai žmonės su didelia misija. Tikrasis lyderis ir yra tas, kuris pažadina ir uždega lyderį kiekviename žmoguje.

Lyderė- moteris

Moteriai reikia įveikti didesnius sunkumus, nes ne visada moterį lyderę pripažįsta vyrai, tačiau geri lyderiai būna ir vyrai, ir moterys. Svarbu, kad žmogus norėtų kažką daugiau nuveikti. Lyderį dažnai padaro sunkumai. Žmogus gyvenantis šiltnamio sąlygomis niekada netampa lyderiu.

Imkitės atsakomybės, išsiugdykite drąsą, nebijokite rizikuoti, priimkite gyvenimo iššukius ir Jūs tapsite lyderiais.

Autorius:
Vygandas Pikčiūnas
Jau 8 metai praktikuojantis jogas, modernių meditacijų, gyvenimo balanso mokytojas. Silva metodo dėstytojas.
www.vygandaspikciunas.lt
www.gyvenimoharmonija.lt

 
< Ankstesnis   Kitas >

Draugai


erasmus.jpgTavo centas gali!' mce_tsrc=

Wrapper


Gyvai

Svajonių reikšmė yra neįtikėtinai didelė. Tu negali padaryti nieko tol, kol nepradedi to dalyko įsivaizduoti. (George Lucas)
---
Rokiškio jaunimo organizacijų sąjunga "Apvalus stalas" yra Lietuvos jaunimo organizacijų tarybos (LiJOT) narė.
---
2012 m. gegužės 29 d. RJOS "Apvalus stalas" įgyjo EST priimančios, siunčiančios ir koordinuojančios organizacijos statusą.
---

Nauja skiltis "KELIAUK IR TOBULĖK"

---

Išsakyk savo nuomonę

---

Skirk 2%

Akimirka

Prisijunk!