Jaunųjų lyderių klubas

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Naujienos arrow Projektai
Projektai
Naujų galimybių bomba Rokiškyje?

2012 - 01 - 16

Pabandyk save įsivaizduoti po 5, 10 ar 50 metų? Sunku? Nori pats susikurti savo ateities pasaulį? Pirmyn! „Tomorrow starts today“ (liet.- Rytojus prasideda šiandien) projektas, finansuotas ES programos „Veiklus jaunimas“ ir remiamas Rokiškio rajono savivaldybės skirtas padėti jauniems žmonėms tapti savo bendruomenės ir visos Europos aktyviais piliečiais. Projekto metu bus sukurta erdvė, kurioje jauni žmonės galės mokytis neformalaus ugdymo metodais, susipažinti su jaunimo interesų atstovavimo subtilybėmis. Projekto metu bus skatinamas jaunimo ir vietos valdžios atstovų bendravimas, formuojamos ir skleidžiamos pozityvios naujienos apie jaunimą ir jaunimo vykdomas veiklas. 

tom1.jpg
Skaityti toliau...
 
Žygis „T.A.I.P! – Tobulėk, auk, išmok, pažink!“
untitled.png

Liepos  16 dieną grupė jaunuolių iškeliavo į 5 dienų stovyklą – žygį „T.A.I.P! – Tobulėk, auk, išmok, pažink!“. Susirinkome 9 valandą ryte prie Rokiškio kultūros centro  ir susėdę ant dviračių iškeliavome link savo tikslo – Čedasų kaimo. Kelionė iki jo truko apie 4 valandas. Atvykę ir įveikę 32 kilometrus įsikūrėme stovyklavietę, kuri tapo mūsų namais penkioms dienoms. Susitarę stovyklos taisykles keliavome ilsėtis ir bendrauti vieni su kitais.

Šį bendravimą antrąją stovyklos dieną stiprinome komandos formavimo pratimais bei orientaciniu žygiu, kurio tikslas buvo nukeliauti iki partizanų žieminės esančios Plunksnočių miške, Rokiškio raj. Keliavome 2 grupėmis. Abiems teko pereiti per keletą pelkių, bei peržengti tankius miškus, tačiau visi stovyklos dalyviai grįžo į stovyklavietę pilni įspūdžių.

Bet tuo viskas nesibaigė. Trečiąją stovyklos dieną skatinome jaunimą tapti kūrybiškesniais ir kuriant herbus iš gamtinių medžiagų išnagrinėti dvi temas:

- Ką galima veikti Rokiškyje?

- Kodėl Rokiškyje gera gyventi? 

Po kūrybiškų šių herbų pristatymų pradėjome ruoštis tikrai nelengvam išbandymui – naktiniam žygiui į  Panemunio dvarą. Nepaisant to kad kelionė netruko labai ilgai, šaltas lietus, miško keliukai bei tamsa pareikalavo nemažai pastangų iš pačių dalyvių.

Tačiau tuo viskas nesibaigė. Ketvirtąją dieną nusprendėme dar geriau pažinti savo kraštą, tad dviračiais keliavome į Onuškį. Jame ponia Elena Blažienė mums papasakojo apie įdomiąją šio krašto istoriją bei aprodė Onuškio bažnyčią, kuri paliko visiems tikrai gilų įspūdį. Grįžę į stovyklą dar ilgai aptarinėjome savo įspūdžius.

Penktąją dieną aptarėme visus įvykius, susikrovėme daiktus ir iškeliavome namo.

  
 
Demokratiškumo projektas „Tomorrow starts today“
Norint sukurti geresnį ateities pasaulį, konstravimo darbus reikia pradėti dabarties momentu!

Rokiškio jaunimo organizacijų sąjunga „Apvalus stalas“, bendradarbiaudama su Rokiškio savivaldybe bei dvejomis jaunimo  organizacijomis iš Rumunijos, pradėjo vykdyti jaunimo demokratiškumo projektą „Tomorrow starts today“ (liet. Rytojus prasideda šiandien). Projektą finansuoja Europos sąjungos programos „Veiklus jaunimas“.

Projektu siekiame:
-  Padėti jauniems žmonėms tapti aktyviais Europos piliečiais ir suvokti savo vaidmenį prisidedant prie vietinių ir globalių demokratinių procesų, kuriant ateities pasaulį;

-   Sukurti erdvę, kurioje jauni žmonės neformalaus ugdymo metodais galėtų mokytis ir keistis gerąja patirtimi su kitų kultūrų jaunimu;

-   Skatinti solidarumą, žmogaus teises ir toleranciją tarp skirtingų kultūrų, kaip įrankį naudojant tarpkultūrinį bendravimą ir bendradarbiavimą;

-       Skleisti pozityvias naujienas ir formuoti palankią viešąją nuomonę apie jaunus žmones;

2011 m spalio 28-30 d. Lietuvoje vyks projekto partnerių susitikimas ir pasirengimas, kurio metu bus kuriamos gairės tarpkultūriniam projekto bendradarbiavimui bei vietos bendruomenių įtraukimui, planuojamos tarptautinės ir vietinės veiklos.

Jaunimo demokratiškumo projektu „Tomorrow starts today“ kviesime jaunus žmones, gyvenančius geografiškai nuo šalies centrų nutolusiose vietovėse, pažvelgti į save kaip į Europos piliečius, galinčius ir norinčius prisidėti prie demokratinių procesų kūrimo, aktyviai dalyvauti savo bendruomenės ir visos Europos gyvenime.
 
L.o.S.T.
zygis2.jpg
Šią savaitę (rugpjūčio 8-12 dienomis) vyko Jaunųjų lyderių klubo narių organizuota stovykla – žygis - L.o.S.T. Pirmąją stovyklos dieną dalyviai keliavo iki stovyklavietės - apie 35 kilometrus. Dalyviai turėjo žygiuoti ieškodami žemėlapių, kuriuose buvo pažymėti tolesni punktai. Šis žygis pareikalavo fizinės bei emocinės ištvermės. Kitą dieną stovyklautojai stengėsi suburti darnią komandą, vykdydami įvairias užduotis, kurios reikalavo tarpusavio bendradarbiavimo. Dalyviai brido per „Šokolado upę“, žaidė „skaičiuotuvo“, darė plaustą bei dalyvavo kitose veiklose. Trečiosios dienos ryte  buvo orientacinė užduotis, o naktį – naktinis žygis. Ketvirtoji diena buvo kiek laisvesnė, dalyviai galėjo pailsėti, tačiau jau penktosios dienos ankstų rytą jų laukė kelionė namo. Stovyklos metu dalyviai išmoko kaip taisyklingai užkurti laužą, naudotis kompasu ir dirbti komandoje. Nepaisant nepalankaus oro, visas dienas dalyviai buvo gerai nusiteikę. Dalyviai grįžo kupini įspūdžių, emocijų ir puikiai praleidę laiką.
 
Take it!
  Birželio 15-24d. vyko RJOS „Apvalaus stalo“ ir Rokiškio Jaunųjų Lyderių klubo organizuotas tarptautinis jaunimo mainų projektas „Take it!“. Projektą finansuoja ES programa „Veiklus jaunimas". Mainuose dalyvavo 30 jaunų žmonių iš Bulgarijos, Italijos, Čekijos, Latvijos, Lenkijos ir Lietuvos. Bendras visų jaunuolių tikslas buvo sukurti jauno, aktyvaus, sugebančio atstovauti save, savo organizaciją, miestą, ar net šalį žmogaus modelį. Šiuo projektu nagrinėjome jauno žmogaus galimybes. Gilindamiesi į jaunimo politiką. Iniciatyvinė projekto grupė (Lukas Audickas, Neringa Savičiutė, Goda Bagdonaitė, Ieva Balčiūnaitė, Tautvydas Vygėlis) siekia paskatinti jaunimą aktyviai atstovauti save ir suprasti savo vaidmenį dabartinėje visuomenėje.
 
takeit1.jpg
Skaityti toliau...
 
Puslapiai: 1 2 3 4 5 6 7 8

Rezultatai 6 - 10 iš 36

Draugai


erasmus.jpgTavo centas gali!' mce_tsrc=

Wrapper


Gyvai

Labai sunku pasakyti kas yra neįmanoma; vakarykštė svajonė šiandien virsta viltimi, o rytoj- realybe. (Robert H. Goddard)
---
Rokiškio jaunimo organizacijų sąjunga "Apvalus stalas" yra Lietuvos jaunimo organizacijų tarybos (LiJOT) narė.
---
2012 m. gegužės 29 d. RJOS "Apvalus stalas" įgyjo EST priimančios, siunčiančios ir koordinuojančios organizacijos statusą.
---

Nauja skiltis "KELIAUK IR TOBULĖK"

---

Išsakyk savo nuomonę

---

Skirk 2%

Akimirka

Prisijunk!