Jaunųjų lyderių klubas

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Naujausi

 tg2013.png
Ekonomikos pamokėlė
ekonomika.jpg

Vasario 2 dieną lyderiukus aplankė klubo senieji nariai Miglė ir Gytis (kurie studijuoja ISM universitete), su kuriais diskutavome kaip tvarkyti asmeninius finansus bei euro įvedimo Lietuvoje trūkumus ir privalumus. Ačiū, kad noriai dalinatės patirtimi!

 
Organizacijos viešinimo ir darbo su žiniasklaida mokymai
mokymai3.jpg Vasario 1 - ąją dieną klubo nariai dalyvavo Edvardo Kubiliaus (LRT žurnalisto) surengtuose mokymuose ,,Organizacijos viešinimas ir darbas su žiniasklaida" Mokymų mokymai1 (1).jpgmetu turėjome pasiskirstyti grupelėmis, sugalvoti renginį bei išsamų jo viešinimo planą.
Kiekviena grupelė sugalvojusi renginį stengėsi sugalvoti kuo originalesnį reklamos planą. Idėjos prasidėjo su tradicine reklama laikraštyje, o baigėsi netgi renginio transliavimu televizijoje! Prisisėmę idėjų bei puikiai praleidę šeštadienį užbaigėme mokymus!

                                                   
 
Projektas "Speakers of Europe"
  edvardo.jpg
Kaip priversti žmones balsuoti Europos Parlamento rinkimuose?

Kiek iš mūsų žino, kuo skiriasi Europos Komisija ir Europos Parlamentas (EP) arba ką apskritai veikia EP? Kiek iš mūsų žino, kokie Lietuvos politikai yra EP nariai arba kokią įtaką EP sprendimai daro Lietuvos politiniam ir socialiniam gyvenimui? Pirmiausia patys sau atsakykite į šiuos klausimus ir pasikalbėkite su savo aplinkos žmonėmis. Esu įsitikinęs, būsite šokiruoti, nes dauguma žmonių tiesiog nežino... 

Gruodžio 7-15 d. Palerme, Italijoje, vyko mokymai, kurių pagrindinė tema – ką daryti, kad žmonės aktyviau balsuotų 2014 m. EP rinkimuose. Projekto Speakers of Europe dalyviai priėjo prie dviejų bendrų išvadų. Pirma, piliečiai rinkimuose aktyviau dalyvautų jei būtų labiau sąmoningi ir žinotų, ką jų gyvenime reiškia EP priimami sprendimai. Antra, į rinkimus daugiau piliečių ateitų, jei žiniasklaida daugiau ir aiškiau juos informuotų apie ES politiką bei EP priimamus sprendimus ir kandidatus. 

Siekdami rasti atsakymus projekto dalyviai detaliai išnagrinėjo ES struktūrą, EP įvaizdį ir apžvelgė pastarųjų metų EP priimtus svarbiausius sprendimus. Daugiausiai dėmesio buvo skirta kūrimui reklamos kampanijos, galinčios paskatinti jaunimą aktyviau dalyvauti rinkimuose. Kaip pagrindinė komunikacijos priemonė buvo įvardijama socialinė žiniasklaida. Dalis sukurtų reklamos kampanijų iš dalies realiai šiuo metu yra įgyvendinamos.
edvardui.jpg
Situacija: prie balsadėžių – katastrofiškai mažai rinkėjų...

2009 m. EP rinkimuose balsavo vos kiek daugiau nei 20 proc. Lietuvos rinkėjų. Tai dvigubai mažiau nei bendras Europos Sąjungos (ES) vidurkis. Tokie skaičiai rodo, kad lietuviai dar nesijaučia esantys visaverčiai europiečiai, nors į Bendriją įstojo prieš dešimtmetį. 

ES lyderiai nuolat suka galvas, kaip paskatinti žmones balsuoti ir kaip įdiegti supratimą, jog rinkimai yra esminis Bendrijos valdymo epizodas. Įvairios institucijos analizuoja, siekdamos išsiaiškinti, kodėl žmonės tokie pasyvūs. 

Ataskaitose nurodoma, kad jei rinkimai visose ES šalyse vyktų vienu metu, prie balsadėžių ateitų daugiau žmonių. Taip pat teigiama, kad trūksta aiškios informacijos apie kandidatus ir pabrėžiama, jog jei piliečiai būtų geriau informuoti apie EP sprendimų įtaką jų kasdieniam gyvenimui, jie balsuotų aktyviau. Deja, tokios išvados tik ataskaitose ir dūla, o žmonių suvokimo nepasiekia.

Lietuviai ne visada supranta ES politiką

Juoką ir baimę kelia jau ne vienerius metus Lietuvoje aktyviai vykstančios diskusijos dėl draudimo žemę parduoti užsieniečiams. Tik dabar, kai pagal visus Lietuvos įsipareigojimus ES draudimas turės būti panaikintas ir nuo gegužės mėnesio bet kas galės pirkti žemę, žmonės sukilo, teigdami, kad svetimtaučiai išpirks visą Lietuvą. 

Mielieji, o ką mąstėte 2004 m., kai referendume balsavote už Lietuvos narystę ES? Draudimo panaikinimas yra aiškiai numatytas mūsų stojimo sutartyje, bet tuomet kažkodėl niekas apie tai garsiai nekalbėjo. Matyt, didžioji dalis lietuvių manė, kad Briuselis mus maitins taip skambiai vadinama europine parama. Taip, jis ir maitina – jaunimas už ES pinigus keliauja po visą Europą, mūsų ūkininkai gauna milžiniškas išmokas, milijardai eurų skiriami kovai su jaunimo nedarbu ir kitų socialinių bei ekonominių problemų sprendimui. 

Ir tai tik vienas iš daugybės pavyzdžių, įrodančių, kad kiekvienam piliečiui, nepriklausomai
nuo jo socialinio statuso, reikėtų domėtis jau ne tik Lietuvos, bet ir visos Europos politika,
siekiant išvengti nesusipratimų – tokių, kaip priešinimasis draudimui parduoti žemę užsieniečiams. 

edvardas.jpg
Skaityti toliau...
 
Turn on Europe and GET INVOLVED!

julija3.jpg

Sausio 14-21 dienomis nuostabaus grožio Sicilijoje praūžė seminaras/mokymai tema “Įjunk Europą ir įsitrauk’’. Dalyviai iš keturių pasaulio žemynų – Europos, Afrikos, Pietų Amerikos ir Azijos – susibūrė savaitei tam, kad susipažintų su skirtingomis kultūromis, darbo metodais, pasidalintų patirtimi ir užmegztų gilesnį bendradarbiavimą tarp Europos ir taip vadinamo viso kito likusio pasaulio (the rest of the world).

Po vieną jaunimo darbuotoją į Siciliją atvyko iš keturiolios pasalulio valstybių. Europai atstovavo Lietuvos, Estijos, Ispanijos Kroatijos, Lenkijos, Italijos ir Islandijos savanoriai, tuo tarpu visam likusiam pasauliui svečiai iš tolimesnių kraštų – Indonezijos, Indijos, Kolumbijos, Peru, Argentinos, Meksiko ir mažos valstybėlės Afrikoje Togo. Taigi savaitė buvo kupina naujų pažinčių, skirtingų kultūrų pristatymo bei rimto darbo skirto tolesniam projekto įgyvendinimui. 

Vienas projekto tikslų yra pagerinti bei paskatinti jaunimą bei dirbančių su jais judėjimą (mobility), todėl šis susitikimas buvo tik pirmasis žingsnis projekto įgyvendimo link. Projektas tęsis iki spalio 31d. ir per šį laiką bus suorganizuoti net 14 jaunimo darbuotojų mainų tarp Europos ir kitų valstybių ir bent po 2 vietinius užsiemimus, kurie palies tokias aktualias temas kaip aktyvus dalyvavimas ir pilietybė, išradindungumas, verslumas ir jaunimo įdarbinimo galimybės bei įvairias galimybes svetur (savanoriavimas, mokymai EST ir t.t). Taigi ir mes artimiausiu metu sulauksime svečio iš svetur, kuris stebėdamas mokysis iš mūsų veiklaus jaunimo. 

Seminaras/mokymai vyko mažame Sicilijos miestelyje, kurį beveik visą savaitę lepino saulė. Dienos išvyka i Mussomelli supažindino su mūsų jau 8 metus esamų partnerių ‘Arci Strauss’ veikla bendruomenėje. Aplankytos mokylos, senolių namai bei savivaldybė išsekino bet kartu paliko ir didelį įspūdį. Kiek daug savanoriai gali nuveikti gero bendruomenės labui!

Po sunkių dienos darbų kiekvienas vakaras buvo suplanuotas susipažinimui vis su kitu Žemynu ar vietine Sicilijos liaudimi. Ragadaudami tradicinius patiekalus ir šokdami tradicinius šokius vis gi supratom, kad nors ir esam iš skirtingų kultūrų visi esam atviraus mąstymo žmonės, kuriems rasti bendrą kalbą netrugdo skirtingos religijos, tradicijos ar socialinės normos (‘All different. All equal’).

Taigi startas duotas, kontaktai su potencialiais partneriais užmegsti, belieka tik ĮJUNGTI EUROPĄ ir išplėsti bendradarbiavimą su kitais pasaulio žemynais. 

 
Puslapiai: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

Rezultatai 33 - 36 iš 407

Draugai










erasmus.jpg







Tavo centas gali!' mce_tsrc=

Wrapper


Gyvai

Svajonių reikšmė yra neįtikėtinai didelė. Tu negali padaryti nieko tol, kol nepradedi to dalyko įsivaizduoti. (George Lucas)
---
Rokiškio jaunimo organizacijų sąjunga "Apvalus stalas" yra Lietuvos jaunimo organizacijų tarybos (LiJOT) narė.
---
2012 m. gegužės 29 d. RJOS "Apvalus stalas" įgyjo EST priimančios, siunčiančios ir koordinuojančios organizacijos statusą.
---

Nauja skiltis "KELIAUK IR TOBULĖK"

---

Išsakyk savo nuomonę

---

Skirk 2%

Apklausa

Koks Jūsų amžius?
 

Akimirka

Prisijunk!